„A CEA egy érdekes utazás, tele rengeteg lehetőséggel a személyes fejlődésre, együttműködésre és kutatásra”

Bemutatkozás

A Közép-európai Akadémiához (CEA) való csatlakozás gazdagító tudományos és személyes élményt jelent. Az egyszerű jelentkezési folyamattól kezdve a nyüzsgő budapesti életig. Ez egy érdekes utazás, tele rengeteg lehetőséggel a személyes fejlődésre, együttműködésre és kutatásra. Íme egy gyors áttekintés az akadémiai élet és munka legfontosabb aspektusairól egy CEA PhD fiatal kutató tapasztalataiból.

Milyen volt a jelentkezési folyamat?

A doktori képzésre való jelentkezés folyamata egyszerű, de sok papírmunkát igényel. Az akadémia munkatársai azonban mindig a segítségünkre voltak, minden lépésnél részletes útmutatást és segítséget nyújtottak.

Hogyan zajlott a költözés?

Ami a költözést illeti, a legnehezebb a megfelelő lakás megtalálása volt, tekintettel a nyelvi akadályokra és a Budapesttől való nagyobb távolságra, valamint arra, hogy a bérleti szerződés aláírása előtt meg kell nézni a lakást.Minden más sokkal egyszerűbb volt.Emellett az akadémia munkatársai mindig rendelkezésre álltak bármilyen kérdésben, beleértve a fordítással kapcsolatos segítséget és a bérleti szerződés felülvizsgálatát, hogy minden törvényes legyen.

Hol látod magad pár éven belül, és a CEA hogyan segít neked az odavezető úton?

Azt mondhatom, hogy tudományos tevékenységben látom magam, továbbra is dolgozatok írásával, kutatással és esetleg tanítással. Emellett továbbra is kiváló együttműködést látok az Akadémiával.

Volt-e valami, ami miatt aggódtál, mielőtt idejöttél?

Összességében nem hiszem, hogy voltak különösebb aggodalmaim vagy problémáim, talán csak azon gondolkodtam, hogyan fogok mindent megtenni, ami szükséges.

Milyen a mindennapi élet az akadémián?

Az akadémián minden napot rendszeres előadások, workshopok, VIP vendégelőadások, konferenciák és az első két évben vizsgák kísérnek. Azonban bár intenzív, mégis marad elég idő mindent bepótolni, olvasni és írni. Míg az utolsó két év kicsit rugalmasabb, és több idő jut a saját doktori disszertációra.

Mennyire támogat a CEA szakmailag?

A CEA szakmailag nagyon támogató, akárcsak az akadémia személyzete. Tehát tudjuk, hogy bármikor fordulhatunk hozzájuk, és mindent megtesznek, hogy segítsenek nekünk bármilyen problémánkban, különösen a szakmai kérdésekben.

Hogyan jut időd a kutatásra is?

Mindössze egészséges munkaszokásokra van szükséged. Bár az első két év a kötelező előadások, konferenciák stb. miatt megterhelőbb, jó időbeosztással mindent nagyon jól lehet csinálni. Tehát az időd jó szervezésével mindent időben meg lehet oldani.

Milyen Budapesten élni?

Számomra Budapest az egyik legszebb európai város, gyönyörű épületekkel, történelmi helyszínekkel és különböző látnivalókkal, amelyek mindenhol megtekinthetők, és gyakran lépnek fel itt világhírű zenészek. Az akadémiát illetően számomra különösen fontos, hogy Budapesten kiváló tömegközlekedési kapcsolatok vannak, különösen a metró, amellyel nagy távolságot lehet megtenni körülbelül 15 perc alatt, és a jegy viszonylag olcsó, így a napi utazások minimális időt vesznek igénybe. Budapest egy élettel teli város, mindig van valami újdonság, amit megnézhetünk és felfedezhetünk, élvezhetjük a különböző ételeket, sportokat, társasjátékokat stb.

Hogyan látod a támogatást pénzügyileg?

Az anyagi támogatás tökéletesen megfelel és elegendő a mindennapi kiadásokra.

Hol látod magad 5-10 év múlva?

Még mindig a tudományban, az olvasásban, az írásban és a tanításban látom magam.

Kinek javasolnád a CEA-s programot?

Minden olyan kollégának ajánlanám a programot, aki hajlandó időt szánni a tudományos munkára, és hajlandó erőfeszítéseket tenni saját fejlődéséért.

Nem jelent hátrányt, hogy még ilyen fiatal az intézmény?

Talán, mivel a hosszú hagyomány jobb ismertséget és megszerzett minőséget jelent. De ez nem jelenti azt, hogy nem lehet fiatal és magas színvonalú. A fiataloknak új ötletekre, megközelítésekre és új célokra van szükségük.

Mi volt számodra eddig a legjobb élmény a CEA-n?

Sok ilyen élmény volt, érdekes előadások, különböző bíróságok meglátogatása, kollégákkal való ismerkedés. Mindenesetre nem tudok külön kiemelni egyet sem, mert minden élményem nagyon jó volt.

Mit üzensz a leendő Junioroknak?

Csak röviden tudom elmondani, hogy azt tanácsolom nekik, hogy bátorítsák magukat, hogy változtassanak az életükön, jelentkezzenek az akadémiára, legyenek készen arra, hogy új környezetet, kiváló kollégákat és különböző európai országokból származó embereket ismerjenek meg, és folyamatosan tanuljanak és dolgozzanak önmagukon.

Nikolina (CRO)

Kérjük, ossza meg cikkünket a kedvenc csatornáján, vagy küldje el ismerősk.

Facebook
X
LinkedIn
Scroll to Top
cea mail modal
Megszakítás