Kik vagyunk mi?
A Közép-európai Akadémia (CEA) elkötelezett támogatója régiónk tudományos együttműködésének.
Rólunk
A Közép-európai Akadémia (CEA) a patinás selmeci múlttal rendelkező Miskolci Egyetem jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységeként, budapesti székhellyel jött létre 2022. január 1-jén. Az Akadémia elismert kutatók és fiatal tehetségek bevonásával a jelen kor elvárásainak megfelelő, kiemelkedő színvonalú intézményi keretet biztosít a közép-európai régió országai közötti jogtudományi együttműködés erősítéséhez és nemzetközi megjelenítéséhez.
A magyar állam által meghatározott közfeladatok ellátása során az Akadémia a közép-európai és más országok jogrendszereire kiterjedő interdiszciplináris kutatási és szakértői hálózatot hoz létre, melynek keretében működteti az ún. Közép-európai Professzori Hálózatot. Az eredmények open access jellegű publikálásával, népszerűsítő előadások és nemzetközi konferenciák megrendezésével, valamint ösztöndíjak alapításával, LL.M. és PhD képzések támogatásával törekszik arra, hogy az európai értékek szerves részét képező közép-európai jogi hagyományok és jogtudományi vívmányok a lehető legszélesebb körben ismertté váljanak Európában és azon túl. Ezen tudományos szerepvállalását elsősorban a saját maga által működtetett Central European Academic Publishing nemzetközi kiadója útján látja el.
A Közép-európai Akadémia a fenti célok elérése érdekében együttműködik más nyugat-európai valamint az EU tagjelölt országokból származó szakértőkkel és intézményekkel, kutatási területei pedig a jogtudományhoz kapcsolódó egyéb tudományterületekre is kiterjednek.
Az Akadémia dinamikus és ambiciózus vezetése folyamatosan bővíti nemzetközi kapcsolatrendszerét, melynek során kiemelten támogatja a csatlakozásra váró országok szakértőit és kutatóit Közép-Európa értékeinek megismerésében és abban, hogy alkotmányos identitásukat hatékonyan őrizhessék meg be az integrációs folyamat során.
CEA Publishing
A kiadóház magas szakmai színvonalú, open access angol nyelvű könyvei és folyóiratai segítik a közép-európai régió kutató közösségeinek párbeszédét, törekedve arra, hogy a tudományos eredmények a régión kívül is ismertté váljanak.
Professzori Hálózatok
Az évente induló kutatócsoportok azokat a közép-európai fókuszú jogi és társadalomtudományi kérdéseket elemzik, melyek a régió nemzeteinek és tudományos közösségeinek legaktuálisabb kihívásait jelentik.
Junior Program
A program kiváló lehetőség a Közép-Európában végzett fiatal jogászok számára, hogy PhD tudományos fokozattal záruló elméleti és gyakornoki tapasztalatot szerezzenek egy sokszínű, angol munkanyelvű együttműködésben, egyben igazi közösséggé kovácsolódjanak.
LLM Programok
A képzés célja egy adott jogi szakterület ismereteinek elmélyítése, illetve a jogászi és más hivatást választó nemzetközi hátterű résztvevők szakmai specializációjának elősegítése.
Szervezet és Működés
A Közép-európai Akadémia szervezeti egységei a következők:
- Kutatóközpont (irányítása: Dr. Heinerné Prof. Dr. Barzó Tímea Tünde főigazgató és Prof. Dr. Szilágyi János Ede stratégiai igazgató)
- PR és Rendezvényszervezési Igazgatóság (igazgató: Kovács Lídia)
- Jogi Igazgatóság (igazgató: Dr. Osváth Ildikó)
- Gazdasági Igazgatóság (igazgató: Dr. Kántor Béla Péter)
Vezetőség tagjai
Bemutatjuk a Közép-európai Akadémia vezető munkatársait
Prof. Test Elek
Stratégiai igazgató
Dr. Osváth Ildikó
Igazgató
Jogi Igazgatóság
Dr. Kántor Béla Péter
Igazgató
Gazdasági Igazgatóság
Kovács Lídia
Igazgató
Társadalmi Kapcsolatok és Rendezvényszervezési Igazgatóság
Test Elemér
Igazgató
Társadalmi Kapcsolatok és Rendezvényszervezési Igazgatóság
Kérdése van?
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Levelére munkatársaink a lehető leggyorsabban igyekszenek majd válaszolni.