Kutatási témák
Az alábbi oldalon a Professzori Hálózatok összes témája elérhető, mind a Közép-európai Professzori Hálózat, mind pedig a Lengyel-magyar Professzori Hálózat vonatkozásában.
A migráció és határokon átnyúló bűnözéssel foglalkozó kutatócsoport célja a migrációs bűnözés jelenségének átfogó elemzése a lengyel, az uniós és a nemzetközi jog szempontjából.
Az internet az emberiség történetének legerőteljesebb és leggyorsabban növekvő médiuma. A modern elektronikus médiumok, különösen az új digitális technológiák és […]
Az európai társadalmak elöregedése következtében a társadalom demográfiai szerkezete is megváltozik. Egyrészt egyre kevesebb gyermek születik, másrészt a mindennapi életkörülmények […]
A jogállamiság az állam politikai rendszerének központi eleme, amely a hatóságok és az egyének tevékenységét szabályozza. A jogállamiság a politikai rendszerek, a jogalkotás, a jogértelmezés és a nyilvános döntéshozatal alapját képezi, és védi az egyéni szabadságjogokat a zsarnokság, az önkény és a hatalom monopolizálása ell
A kutatócsoport célja az országok konzuli és diplomáciai forgalmának működésében bekövetkezett változások vizsgálata, elsősorban a közép-európai országok szemszögéből.
Az "Asszisztált reprodukciós technikák" (ART) című nemzetközi kutatási projektben több közép-európai ország jogászai vesznek részt a Közép-európai Akadémia megbízásából.
A kutatócsoport célja annak feltárása, hogy lehetséges-e szorosabb (integráltabb) európai együttműködést biztosítani az Európai Unió tagállamai között, tiszteletben tartva azok egyenlőségét.
Az EU tagállamainak száma az eredeti hatról mára 27-re nőtt; jelenleg kilenc állam vár arra, hogy csatlakozhasson az EU-hoz.
A csoport kutatási célja a demográfiai változások makrogazdasági hatásainak vizsgálata; a családok és a családpolitika helyének meghatározása a demográfiai válság leküzdésében.
A jogállamiság fogalmának szupranacionalizálása beágyazódik az európai alkotmányos föderalizmus megteremtésének folyamatába, a puha és kemény jog eszközeivel.
A csoport kutatási célja és tárgya a "migráció és Közép-Európa" témakörben az ENSZ menekültügyi egyezményének értelmezése; az uniós és tagállami hatáskörök vizsgálata.
A Lisszaboni Szerződés hatálybalépése óta az Európai Unió átalakulásának eredményeképpen az Európai Unió a föderalizmus felé vezető útra lépett.
Kérdése van?
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Levelére munkatársaink a lehető leggyorsabban igyekszenek majd válaszolni.